Kokles


Kokles un Andris Mičulis (Prievītis)
februāris 11, 2009, 15:15
Filed under: Uncategorized

Ja kaut kur runā par koklēm, tad runāts tiek par folkloras kopām, akadēmijas kokļu ansambli vai atsevišķiem populāriem cilvēkiem, kas iet kopēju taciņu kokļu mūzikā. Bet ir indivīds, kas iet pats savu ceļu ar kokli – Andris Mičulis saukts arī par Prievīti. No sabiedrības viedokļa viņš novērsās un turpina spītīgi saukt kokli par koklēm, muzicē savā īpatnējā manierē pretendējot uz bardu statusu. Ja godīgi par viņu man nav daudz informācijas cik vien viņa izdotā grāmata “Dvēseles dziesma”, kurai uzdūros netīši bibliotēkā, un internetā atrodamā informācija. Bet ar to pietiek lai aizrautu. Diemžēl nav nekādu audio ierakstu. Pati labprāt dabūtu savā kolekcijā.

Andris Mičulis jau vairāk kā 20 gadus dziļi un nopietni nodarbojas ar seno baltu tautu līgājo simbolu pētniecību un izzināšanu. Vārdu, zīmju, simbolu nozīmes, seno sakrālo tekstu skaidrošana ir viņam tuva darbības nozare. Rakstība, laika skaitīšana, gada rites un svētes, svētvietas, rakstība, Andris ir viens no tiem retajiem Latvijā, kas pētījis mezglu rakstus un to nozīmību un pielietošanu – tās ir jomas, kuras tā vai citādi ir Andra zināšanu lokā. Zināšanas, kas līdztekus pētījumu paplašināšanai izpaužas arī vieliskā laukā caur gleznošanu, mūzikas un dzejas rakstīšanu, dziedāšanu un koklēšanu. Daudzi Andri pazīst kā aizrautīgu un pārliecinošu stāstnieku Undīnes stāstījumu vakaros, ko dažkārt par lekcijām dēvē.   (Gunta Saule)

Liksim mierā ezotēriku vai, kā viņš pats raksta, vienoto avotu un es saku, ka spēlē kokli viņš lieliski un vārdi pasvītro to visu ar ļoti treknu svītru, izceļot šo dziesminieku no kopfona.


2 komentāri so far
Komentēt

Ieskaties

Komentārs no Signe

uh

Komentārs no Signe
Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.%d bloggers like this: